2. Bursa Medikal ve Termal Turizm Forumu 15-16 Mart 2016’da Gerçekleşti

Bursa 22 ülkeden 57 sektör temsilcisini 2. Bursa Medikal&Termal Turizm Forumu’nda B2B ikili görüşmeler için ağırladı.

Bursa Valiliği himayelerinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ve Bursa Sağlık Turizmi Derneği (BUSAT) işbirliği ile 2. Bursa Medikal ve Termal Turizm Forumu 15-16 Mart 2016 tarihlerinde gerçekleşti.

Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’ndeki forumun açılışına Arap Turizm Örgütü Başkanı Dr. Bandar Fahad Al Fehaid, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Karlık, BEBKA Genel Sekreteri, BTSO Sağlık Komisyonu Başkanı Dr. Mustafa Esgin, BUSAT Başkanı Doç. Dr. Sedat Demir, Bursa’nın sağlık turizmiyle ilgili kurum ve kuruluşları ile 22 ülkeden 57 sektör temsilcisi katıldı.

Açılış töreninde konuşan Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa’nın sağlık turizminde dünyada marka şehir olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini söyledi. İzmit Körfezi Geçiş Köprüsü’nün Mayıs ayında hizmete açılması ile Sabiha Gökçen Havalimanı ile Bursa arası seyahat süresinin 40 dakikaya düşeceğini ve Bursa’ya ulaşımın kolaylaşacağını vurguladı.

Foruma katılan Arap Turizm Örgütü Başkanı Dr. Bandar Fahad al Fehaid ise Bursa’nın tarihin her döneminde sağlık açısından çok iyi bir durumda olduğunu ve bir Arap turistin, gittiği ülkede yaklaşık 4 bin 500 dolar harcama yaptığını belirtti.

Açılış konuşmalarının ardından, B2B Encounters’dan Mert Özkök, ‘Positioning of Bursa as a Health Tourism Destination’ sunumunu ve International Medical Travel Journal editörü Keith Pollard da ‘What Makes a Destination Attractive for Health Tourism?’ başlıklı sunumunu katılımcılarla paylaştı.

İlk günün ikinci yarısında, B2B görüşmeler Almira Hotel’de başladı. Gelen heyet temsilcilerinin, Bursa’daki sağlık turizmiyle ilgili kuruluş ve firmalarla ikili görüşme yapma fırsatı buldukları artarda oturumlar, forumun hem birinci hem de ikinci günü devam etti. Ayrıca, yabancı sektör heyeti, çalışma kapsamında Bursa’da bir hastaneyi ziyaret etti.

2016-03-24T14:23:11+02:00 24 Mart 2016|