20. EMITT Turizm Fuarında Bölgemizin Değerleri Tanıtıldı

Bursa EMİTT’te tanıtıldı.

İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar Merkezi’nde 28-31 Ocak 2016 tarihlerinde düzenlenen 20. EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na katılan Bursa ve Bilecik illerinin stantları, tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Bursa, Eskişehir ve Bilecik illerinin geçmiş yıllarda da yer aldığı Dünya’nın 5. büyük turizm fuarı konumuna sahip olan EMITT Fuar’ının açılışı Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Turizmden Sorumlu Başkan Vekili Tülin Ersöz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Karakuş, Türkiye Otelciler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık, Türk Turizm Yatırımcıları Derneği Fettah Tamince, ITE GroupPlc Bölge Direktörü Vincent Brain ve ITE Turkey Turizm & Seyahat & Moda Grup Direktörü Hacer Aydın tarafından yapıldı. Fuarın ilk gününde Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı stantları ziyaret etti.

EMITT Fuarı’nda BEBKA tarafından desteklenen Harmancık Eko Turizm Tesisleri projesinin de Bursa stantında tanıtımı yapıldı. Fuarın ilk günü Bursa Valisi Münir Karaloğlu stantı ziyaret edip proje ile ilgili bilgi aldı. Bununla birlikte 2015 Yılı Mali Destek Programları kapsamında BEBKA tarafından desteklenen ve Yenipazar Belediyesi tarafından yürütülen Yenipazar Turizm Faaliyetleri Geliştirme Projesi kapsamında Yenipazar Belediyesi standı da EMITT’te yerini aldı.

Bursa ve Bilecik stantlarında, ziyaretçilere illerin tanıtımına yönelik CD, kitap, broşür ve çeşitli promosyon ürünleri dağıtıldı. Fuara, Bursa ve Bilecik Valilikleri, İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri, Belediyeler, Tanıtma Birlikleri ve sektör temsilcileri işbirliği halinde katıldı.

Kurulan stantlarda özellikle illerimizin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini gösteren görseller katılımcılardan büyük ilgi gördü. Ayrıca stantları gezen ziyaretçilere Bursa’nın kestane şekeri, Mustafakemalpaşa’nın tatlısı, Osmaneli’nin ayva ve nar lokumu, Pazaryeri’nin meşhur boza ve helvası ikram edildi.

Fuar kapsamında Hacivat-Karagöz temsilleri hazır bulunurken, Bilecik Kınık çömlekçiliğini tanıtmak amacıyla çömlek ustası tarafından 4 gün boyunca canlı performans sergilendi.

2016-02-17T09:23:29+02:00 17 Şubat 2016|