21. EMITT Turizm Fuarında Bursa’nın Değerleri Tanıtıldı

Birçok doğal güzelliği bir arada barındıran Bursa, sahip olduğu bu potansiyeli İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde yerli ve yabancı turistlere sunma imkanı buldu.

Dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından tatil rotalarını aynı platformda bir araya getiren EMİTT, bu yıl 70 bin metrekarelik 12 salonda 80 ülkeden 5 bin kurum ve kuruluşu bir araya getirirken, bu yıl yaklaşık 60 bin ziyaretçiyi ağırlamıştır.

26-29 Ocak 2017 tarihlerinde düzenlenen 21. EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na Bursa Valiliği öncülüğünde iddialı bir stant ile katılım gösterilmiş, yerli ve yabancı tüm katılımcıların yoğun ilgisi ile karşılaşılmıştır.

Bursa Valiliği olarak turizm alanında yaptıkları ve yapacakları projeler hakkında bilgi veren Vali Yardımcısı Yunus Fatih Kadiroğlu: ” Sayın Valimiz İzzettin Küçük’ün bizlere önderlik ettiği, Bursa’nın tarihi ve kültürel güzelliklerinin ön planda olduğu bir tanıtım hamlesi içerisine girdik. Bursa aynı zamanda termal değerleriyle de öne çıkan önemli bir kent ve kentin değerlerini EMITT gibi uluslararası organizasyonlarda gerektiği gibi anlatırsanız, insanların farklı cazibe merkezleri aradığı günümüzde sizi tercih etmemesi için bir neden kalmıyor. Ben Bursa için yaptığımız çalışmaların meyvesini önümüzdeki günlerde alacağımıza inanıyorum.” dedi.

Bursa standında ilin tanıtım ve yatırım ortamını anlatan Bursa YDO birimi yerli ve uluslararası katılımcılara detaylı bilgi verirken, bölge illerimiz Eskişehir ve Bilecik stantlarına da yönlendirme yapmıştır. Bursa’ya özgü ikramların ve tanıtım kitaplarının dağıtılarak gelen konukların en iyi şekilde ağırlandığı Bursa standında ‘Karagöz ve Hacivat’ gösterisi de ziyaretçilerden tam not aldı.

Kaynak: Bursa Valiliği/ BEBKA Bursa Yatırım Destek Ofisi

2017-02-09T14:09:23+03:00 9 Şubat 2017|