8. Sektörel Performans Değerlendirme Ödülleri Verildi

Marmara Bölgesindeki başarılı sanayi kuruluşlarını ödüllendirmek amacıyla, Kocaeli Sanayi Odası koordinasyonunda; Marmara Bölgesi Kalkınma Ajansları ve PwC Türkiye işbirliğinde düzenlenen “Sanayi Kuruluşları Çizgi Üstü Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu” değerlendirme sonucunda, başarılı bulunan sanayi kuruluşlarına ödül töreni yapıldı.

Farklı sektörlerde yer alan sanayi kuruluşları arasından, KOBİ ve Büyük Ölçekli İşletme kategorilerinde başarılı bulunan firmalar ödüllendirildi.

Kocaeli Sanayi Odası önderliğinde düzenlenen organizasyonun çözüm ortakları arasında; Price Waterhouse Coopers Türkiye, Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı ve Doğu Marmara ABİGEM A.Ş. yer aldı. Organizasyonun Bölgesel Ortakları ise; Marmara Bölgesinde yer alan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, İstanbul Kalkınma Ajansı, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı, Güney Marmara Kalkınma Ajansı ve Trakya Kalkınma Ajansı oldu.

Organizasyonun bölgesel ortağı Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı, Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonunun, Bursa Eskişehir ve Bilecik’teki firmalara duyurulmasında etkin rol aldı. Ayrıca söz konusu organizasyonun planlama, koordinasyon ve değerlendirme toplantılarına katkı sağlandı.

Organizasyona başvuru yapan firmalar; verimlilik, yenilikçilik ve markalaşma, topluma katkı ve çevre, istihdam, çalışanların geliştirilmesi ve bilinçlendirilmesi, dış ticaret ve finansal sonuçlar olmak üzere 7 farklı kriterde değerlendirildi.

“2015 Yılı Çizgi Üstü Sektörel Performans Değerlendirme Ödülleri” törenine TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu da katıldı. Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, ödüle layık görülen firmaların seçiminde verimlilik, istihdam, yenilikçi ve markalaşma, finansal sonuçlar, dış ticaret, topluma katkı ve çevre ile çalışanların geliştirilmesi ve bilinçlendirilmesi gibi kriterlerin ön plana alındığını ifade ederek, değerlendirmede yer alan ve yoğun emek harcayan jüri üyelerine teşekkürlerini iletti.

Konuşmaların ardından, organizasyon kapsamında değerlendirmeye alınan 123 firma arasında dereceye giren 18 sanayi kuruluşunun temsilcilerine ödülleri takdim edildi. Bursa firmalarından Componenta Dökümcülük Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi, Metal Sanayi Sektörü, Büyük Ölçekli Firmalar kategorisinde ödüle layık görüldü. Yine Bursa firması Farba Otomotiv Aydınlatma ve Plastik Fabrikaları Anonim Şirketi, Taşıt Araçları ve Yan Sanayi Sektörü, Büyük Ölçekli Firmalar kategorisinde ödül kazandı.

Kaynak: Bursa YDO

2015-12-01T08:21:17+02:00 1 Aralık 2015|