8. Van Turizm ve Seyahat Fuarı’nda Bursa’yı Tanıttık

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) öncülüğü ve organizasyonu ile, Bursa ili turizm temsilcileri ile 8. Van Turizm Seyahat Fuarı’nda Bursa ilimizi tanıttık.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde 28 Eylül- 1 Ekim 2017 tarihleri arasında Van Ortadoğu Expo Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 8. Van Turizm ve Seyahat Fuarı’na Bursa, Eskişehir ve Bilecik illeri BEBKA katkı ve organizasyonu ile katıldı.

Fuar, Türkiye turizmini başta İran pazarı olmak üzere Ortadoğu’ya tanıtmayı ve yeni pazar ağları oluşturmayı hedeflemektedir. Van Turizm ve Seyahat Fuarı ile eş zamanlı olarak Uluslararası Batı Asya Turizm Araştırmaları Kongresi de gerçekleştirildi.

Fuara, doğudan batıya, Kars’tan İzmir’e, kuzeyden güneye, Ordu’dan Hatay’a Türkiye’nin dört bir köşesinden iller ile İran’dan yerel yönetimler ve seyahat acenteleri katılım sağladı. İllerin çeşitliliği ve yörelerin müzik, el sanatları ve yöresel ürünleri fuara renk kattı.

Hazırlıklarının ve organizasyonunun BEBKA Bursa Yatırım Destek Ofisi tarafından yürütüldüğü ve fuarın dikkat çeken stantlarından biri olan standımızda, Bursa bölümünde Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile BUSAT (Bursa Sağlık Turizmi Derneği) yerlerini aldılar.

TÜRSAB Başkanı Başaran ULUSOY, diğer illerin İl Kültür ve Turizm Müdürleri ve turizm sektörü yetkilileri standımızı ziyaret ettiler.

Stantta ziyaretçilere, Bursa ili tarihi ve kültürel varlığı ile ilgili bilgi verildi; ulaşım bilgileri ve turistik ziyaret önerileri yazılı ve görsel materyallerle sunuldu. BUSAT (Bursa Sağlık Turizmi Derneği), Bursa’nın gelişmiş termal tesis ve sağlık kuruluşlarıyla ilgili stantta tanıtımda bulundu.

2018-04-02T01:28:04+03:00 17 Ekim 2017|