ALMANYA, HESSEN KALKINMA AJANSI GENEL MÜDÜRÜ BEBKA’YI ZİYARET ETTİ…

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Genel Sekreteri İsmail Gerim, Almanya, Hessen Kalkınma Ajansı (HTAI) Genel Müdürü Dr. Rainer Waldschmidt’i ağırladı.

Almanya Büyükelçiliği, Alman-Türk Sanayi ve Ticaret Odası ve Almanya Yakın ve Orta Doğu Yatırım Destek Birliği (NUMOV) işbirliğinde KOSGEB’in destekleriyle Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda 17.si düzenlenen Türk-Alman Ticaret Günleri etkinliği kapsamında Bursa’ya gelen HTAI Genel Müdürü Dr. Rainer Waldschmidt, Almanya Fahri Konsolosu Sibel Cura-Ölçüoğlu ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi danışmanları, Bursa’daki temasları kapsamında BEBKA Genel Sekreterliğini ziyaret etti.

Ziyarette BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim ve BEBKA Birim Başkanları hazır bulunurken, görüşmede ortak çalışılabilecek endüstriyel simbiyoz, akıllı uzmanlaşma, girişimcilik vb. Ajans faaliyetleri ve işbirliği konularını değerlendirdi.

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Genel Sekreter Gerim, HTAI Genel Müdürü Waldschmidt ile beraberindekileri ajansta ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Gerim, “Bursa ile Almanya arasındaki güçlü ekonomik ilişkilerin geliştirilmesinde ajans olarak bir nebze de katkımız olabilir mi, görüşmede bu konuları konuştuk. Olumlu ve sonuç odaklı bir görüşme olduğu kanaatindeyim ve önümüzdeki günlerde somut adımlar atacağımız ortak proje geliştirilmesine karar verildi. Bu manada şehrimizi ziyaretleri esnasında ajansımıza da teşrif eden heyete bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

HTAI Genel Müdürü Dr. Rainer Waldschmidt de toplantı sonrası yaptığı açıklamada olumlu bir görüşme sağladıklarına dikkat çekti.

2019-05-14T11:23:05+03:00 14 Mayıs 2019|