Almanya Mittlerer Niederrhein Bölgesi Heyeti BEBKA’yı ziyaret etti

IHK Industrie – und Handelskammer Mittlerer Niederrhein (IHK Mittlerer Niederrhein Sanayi ve Ticaret Odası) başkanlığında Almanya Mittlerer Niederrhein (Orta Aşağı Ren) Bölgesi’nden gelen tekstil, makine- metal, lojistik ve otomotiv sektörleri temsilcilerinin oluşturduğu heyet 23 Mart 2015 tarihinde BEBKA’yı ziyaret ettiler.

Almanya Mittlerer Niederrhein Bölgesi ve Bursa ili sektörleri itibariyle benzerlik göstermektedir. Daha önce dört kez Almanya’nın bu bölgesinden gelen Bursa’ya iş temaslarında bulunmak üzere heyetler gelmiş, başarılı görüşmelerden ötürü Bursa’ya bu bölgeden ziyaretler tekrarlanmıştır. Geçen yıl BEBKA’ya yapılan olumlu geçen ziyaretin ardından gerçekleşen bu ziyaret, bölgeden BEBKA’ya yapılan ikinci ziyarettir.

Makine-metal, tekstil, otomotiv ve lojistik gibi sektörlerde faaliyet gösteren KOBİ sahipleri, üst düzey yöneticileri ve bölgede kalkınmayla ilgili yetkililerden oluşan 21 kişilik heyetle yapılan toplantıda, Bursa geneli, Bursa’daki makine-metal ve tekstil sektörleri ve BEBKA’nın çalışmalarıyla ilgili kapsamlı bir sunum yapıldı. Sunumda Bursa’nın ekonomik ve coğrafi önemine değinilirken, sektörlerin Türkiye ile Bursa büyüklükleri, firma sayısı, çalışan sayısı ve dış ticaret rakamları paylaşıldı. Delegasyon, Bursa’daki ilk ziyaret günlerine, diğer kamu kurum/kuruluşları ziyaretlerle devam etti.

Heyet, Bursa’daki ikinci günlerine farklı sektörlerden firma ziyaretleriyle devam etti. Bu kapsamda, otomotiv yan sanayisinden bir temsilciyi ziyaret etmek isteyen heyetle birlikte BEBKA Bursa Yatırım Ofisi temsilcileri, 24 Mart 2015 tarihinde BEBKA 2011 Mali Destek Programı Proje Teklif Çağrısı kapsamında AR-GE alanında destek alan ve Bursa 250 Büyük Firma arasında yer alan PEGA Otomotiv Süspansiyon Sanayi ve Ticaret A.Ş. firmasını ziyaret ettiler. Firma yetkilileri firma çalışma alanı ve dış ticaretiyle ilgili heyete bilgi verdiler ve temaslarda bulunuldu.

2015-03-27T14:50:21+02:00 27 Mart 2015|