BEBKA Bölgeyi Berlin’de Tanıttı

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) dünyanın en önemli turizm fuarlarından ‘International Tourism Bourse (ITB) Berlin’e katılarak Bursa, Eskişehir ve Bilecik illerinin tanıtımını yaptı.

BEBKA, 180 Ülkeden 170,000 den fazla ziyaretçinin, 11,000 den fazla kuruluş ve şirketin buluştuğu ITB Berlin Uluslararası Turizm Borsası’nda en büyük ülke standı olan Türkiye standı içerisindeki Bursa, Eskişehir ve Bilecik tanıtım stantlarında bölgeyi yerli yabancı ziyaretçilere ve turizm profesyonellerine tanıttı.

İlk üç gün turizm profesyonellerini ağırlayan fuar, son iki gün halka açık yapılıyor.1966 yılından beri düzenlenen ve geçtiğimiz yıl 188 ülkenin katılımıyla 170 bin ziyaretçiyi ağırlayan ITB, dünyanın en önemli turizm fuarlarından biri olarak biliniyor.

Bu sene 49’uncu kez kapılarını açan ITB Berlin Fuarı, 4-8 Mart 2015 tarihleri arasında, 160 bin m2’lik alanda yaklaşık 10 bin firma ve 188 ülke standı ile düzenlenerek, dünyanın en önemli turizm markalarını bir araya getirdi.

STANTLARA YOĞUN İLGİ

BEBKA, ITB Berlin Uluslararası Turizm Borsası’nda en büyük ülke standı olan Türkiye standı içerisindeki Bursa, Eskişehir ve Bilecik tanıtım stantlarında bölgeyi yerli yabancı ziyaretçilere ve turizm profesyonellerine tanıttı.

Bursa ve Eskişehir illeri Türkiye Standından ayrı, müstakil olarak farklı stantlarda tanıtımlarını yaptılar.

Fuarın ilk gününde, il stantlarını T.C. Dışişleri Bakanı Sn. Mevlüt Çavuşoğlu ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. A.Haluk Dursun ziyaret ettiler. Bursa Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta ve Bursa Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü tarafından karşılanan Bakan Çavuşoğlu’na Vali Yardımcısı tarafından Bursa’nın önümüzdeki dönemde turizm hedefleri hakkında bilgiler verilirken özellikle UNESCO Dünya Kültür Mirasına üyeliği ile Avrupa Tarihi Termal Kentler Birliğine Türkiye’den ilk ve tek üye olmasına vurgu yapıldı. Daha sonra UNESCO somut olmayan kültür mirasımız Hacivat – Karagöz gösterisini ilgi ile izleyen Bakan Çavuşoğlu Valilik standında görev alanlar ile yaptıkları çalışmalar ve tanıtımlar hakkında bilgi aldı.
Ayrıca fuar kapsamında Berlin Türk Büyükelçiliği’nde Dışişleri Bakanı onuruna verilen akşam yemeğine katılan BEBKA heyeti, çeşitli temaslarda bulundu.
Fuar süresince gerek tanıtım broşürleri gerekse çeşitli tanıtım materyalleri ile stantlara gelen ziyaretçilere bölgedeki iller hakkında bilgiler verildi.

2015-06-23T01:54:39+03:00 23 Haziran 2015|