BEBKA Bursa Yatırım Destek Ofisi, Güney Afrika Cumhuriyeti Büyükelçiliği Yetkililerini Ağırladı

BEBKA Bursa Yatırım Destek Ofisi, Güney Afrika Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği yetkililerine Bursa yatırım ortamını tanıttı.

BEBKA Bursa Yatırım Destek Ofisi, Güney Afrika Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Puleng Chaba ile Ticaret ve Yatırım Sorumlusu Sultan Onacak’tan oluşan Güney Afrika Büyükelçiliği heyetine Bursa yatırım ortamıyla ilgili sunum yaptı. 7 Ekim 2016 tarihinde yapılan ziyaret sırasındaki sunumda, Bursa’nın ekonomik ve coğrafi önemine değinilirken, ildeki mevcut sektörlerin büyüklükleri, firma sayısı, çalışan sayısı ve dış ticaret rakamları paylaşıldı.

Yapılan toplantıda, Müsteşar Chaba, Güney Afrika’daki yatırım ortamı hakkında bilgiler verdi. Ayrıca, ülkelerine yatırım yapan Türk işadamı sayısını artırmayı hedeflediklerini belirten Chaba, BEBKA ile kurulabilecek işbirliğinin Bursa ve Güney Afrika arasında karşılıklı ticaret ve iş ilişkilerini artırmada önemli olduğunu eklemiştir. Chaba, bunun yanı sıra, yakın zamanda iki ülke arasında işbirliğini artırmaya yönelik, Türk yatırımcıları ve Güney Afrika’daki yatırımcıları bir araya getirecek bir seminer planladıklarını ifade etmiştir. Toplantı, iki ülke arasındaki dış ticaret hacminin artırılması ve Bursa ile Güney Afrika arasında yeni işbirliklerinin kurulması konusunda dilek ve temennilerle sona ermiştir.

2016-10-13T17:17:04+03:00 13 Ekim 2016|