Bebka Tarafından 5 Dilde Bursa Tanıtım Filmi Hazırlandı

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından 2012 yılında Bursa’nın yatırım olanaklarının yurtiçi ve yurtdışındaki yatırımcılara tanıtımında kullanılmak üzere hazırlanan tanıtım filmi güncellendi.

Yapılan açıklamada, BEBKA’nın yatırım destek faaliyetlerinin en önemli öğesini bölgenin yatırım olanaklarının ulusal ve uluslararası alanda tanıtılması oluşturduğu belirtildi. Bu kapsamda BEBKA tarafından bölgenin yatırım olanaklarının ve potansiyelinin tanıtımına yönelik olarak hazırlanmış olan basılı materyallere ilaveten bölgenin tanıtımı için etkili bir araç olarak tanıtım filmlerinin de hazırlandığı hatırlatıldı.

Tanıtım filmi Bursa’nın tarihi ve doğal değerlerinin yanı sıra, sanayi ve turizm alanındaki yatırım potansiyelini ve sosyal yaşam imkanlarını da anlatıyor. 2011 yılında Bursa için ilk defa hazırlanmış olan Türkçe ve İngilizce tanıtım filmi güncellenerek, Almanca, Rusça ve Arapça dillerinde de seslendirildi. Böylece ulusal ve uluslararası alanda çok geniş bir yatırımcı kitlesine hitap edebilen Bursa İli, çok çeşitli bölge ve ülkelerden yatırımcıların ilgisine sunulmuş olacak.

Konuyla ilgili BEBKA’dan yapılan açıklamada, “Ortadoğu, Avrupa ve Rusya gibi büyük pazarlara hitap eden birçok ihracatçı firmanın yer aldığı Bursa’da farklı dillerdeki tanıtım filmlerinin kullanılması önemli bir avantaj sağlayacaktır. Bu amaçla tanıtım filminde otomotiv ve tekstil başta olmak üzere, makine-metal, gıda, tarım gibi Bursa’da faal olan birçok sektörle ilgili önemli bilgiler sunulmaktadır. Ayrıca filmde Bursa doğal, tarihi ve kültürel anlamdaki zenginlikleri ve marka değeriyle bir turizm destinasyonu olarak öne çıkmaktadır. Tanıtım filmi Bursa İli’nin otomotiv ve tekstil sektörlerindeki kümelenme gücü ve rekabetçiliğini, lojistik ve ulaşım imkânlarını ve yeni yatırımlardaki artan grafiğini bir bütün olarak yatırımcılara sunmaktadır.

Hazırlanmış olan tanıtım filmleri ajansın internet sitelerinde ve sosyal medyada yayınlanacaktır. Ayrıca bölgenin tanıtımına yönelik olarak gerçekleştirilecek yurt içi ve yurtdışı tanıtım etkinliklerinde; katılım sağlanan diğer fuarlarda dağıtımı sağlanacaktır. Bunun yanı sıra tanıtım filmleri çoğaltılarak, konu ile ilgisi olan paydaş kurum ve kuruluşlara yatırım olanaklarını tanıtmak üzere dağıtılacaktır” denildi.

2014-08-15T14:51:35+03:00 15 Ağustos 2014|