Bursa Cidde Fuarı’nda tanıtıldı

Arabistan’ın en önemli ticaret merkezlerinden, Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde bu yıl 7’ncisi düzenlenen ‘Uluslararası Cidde Seyahat ve Turizm Fuarı’nda Bursa, geçen sene olduğu gibi bu sene de yoğun ilgi gördü. 15-17 Şubat 2017 tarihlerinde 19 Ülkeden 220 kurum ve 30 Türk Turizm firmasının katılım sağladığı 7. Cidde Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, 15 binden fazla ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

Bursa’nın bağımsız bir stantla katılım sağladığı fuarda, yatırım ortamı ve turizm değerleri birlikte tanıtıldı. Bursa Valiliği öncülüğünde, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ve Bursa Kültür Turizm Tanıtma Birliği organizasyonunda katılım sağlanan fuarın ilk gününde, Cidde Belediye Başkanı Dr. Hani Abu RAS, Türkiye Cidde Basın Ataşesi Bahattin AKYÖN, Cidde Türkiye Konsolosu Fikret ÖZER ve Cidde Turizm Fuarı Organizatörü Maya H. Helfawi, Bursa standını ziyaret etti.

Uluslararası Cidde Seyahat ve Turizm Fuarı (JTTX7), Bursa ili turizmi açısından önemli bir paya sahip Ortadoğu ve Arap Turistlerin, ilgi ve taleplerini görmek, Ortadoğu pazarına Bursa ilinin farklı turizm değerlerini tanıtmak ve yeni nesil tanıtım ve pazarlama araçlarının takibi adına oldukça verimli oldu.

2017-03-08T11:40:43+03:00 8 Mart 2017|