Bursa Dubai’de Tanıtıldı

Bursa son dönemde turizm üzerine gerçekleştirilen tüm etkinliklerde boy göstermesinin mükafatını alıyor.

Dubai’de gerçekleştirilen dünyanın önemli turizm fuarlarından birisi olan Arabian Travel Market 2015 Fuarında, Bursa Valiliği öncülüğünde boy gösteren turizm acenteleri ve oteller, daha açılış günü olan 4 Mayıs’ta, rezervasyonlarının pek çoğunu Arap müşterileri ile doldurdular.

Bursa’nın, ‘Ulu Şehir Bursa’ sloganlı, yeni logosuyla birlikte yurt dışında İngilizce ‘The Grand City Bursa’ olarak kitlelerin ayağına gitmesi, şehirlerin markalaştığı günümüzde oldukça işe yaramış gözüküyor.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu’nun büyük emek sarf ederek, Bursa’nın bu alanda ki eksikliğini gidermesiyle, ‘Ulu Şehir’ yerli ve yabancı tüm turistlerin ilgi odağı haline geldi. Fuarda görev alan Bursa acente ve otelleri, Arap müşterilerinin özellikle, İznik-Cumalıkızık-Uludağ ve Göller Bölgesi ile Arap Turistler için oldukça önemli bir turistik alan olan Saitabat Şelalesi’ne yoğun taleplerinin olduğunu, Bursa Valiliği’nin önderliğinde fuara katılan tüm Bursa sevdalılarının, ‘Ulu Şehrin’ tüm güzelliklerini ziyaretçiler ile paylaşarak, yeni fırsatlara kapı açmak istediklerini söylediler.

Bursa’ya, Dubai’de düzenlenen turizm fuarında ilginin artmasında ki en önemli etkenlerden birisi de, yıl boyunca düzenlenen Dünyanın önemli turizm fuarlarında boy göstermesinin yanı sıra, Dubai Fuarı için hazırlanan görkemli standında etkisi oldukça fazla. Standın yanında bulunan dev led ekranla fuar boyunca gelen ziyaretçilere Bursa’nın tanıtımı hakkında gösterilen kısa videoların yanında, bir Arap ailenin Bursa’da ki tarihi ve turistlik yerleri gezerken çekilen kısa filmide oldukça dikkat çekiyor.

GÜMTOB Başkanı Haluk Beceren, TURSAB Başkanı Mehmet Akkuş, Bursa Yatırım Destek Ofisi ve diğer kurum yetkililerden oluşan fuar heyetine Bursa Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta başkanlık ediyor.

Bunun yanında fuar ziyaretinde Bursa standını çok beğenen Türkiye Dubai Başkonsolosu Erdem Ozan ve Türkiye Abu Dabi Büyükelçisi Mustafa Levent Bilgen’de bir süre stantta gerçekleştirilen ikili görüşmelere katıldı.

Kaynak: www.bursa.gov.tr

2015-06-24T14:24:55+03:00 24 Haziran 2015|