Bursa Profesyonel İkili Görüşmeler ile Turizm Potansiyelini Tanıttı

23. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) 25-28 Ocak 2018 tarihlerinde İstanbul’da Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilmiştir.

Bu yıl BEBKA’nın desteği ile katılım sağlanan fuardaki Bursa standımızda, İl Kültür Müdürlüğü ve belediyelerin yanında turizmin özel sektör temsilcileri olan oteller ve seyahat acenteleri yerini aldı. Oteller ve seyahat acenteleri, önceden online randevu sistemiyle ya da diğer kanallarla aldıkları randevularla ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi.
Gerek stant alanımızda gerekse fuar alım heyeti görüşme alanında gerçekleştirilen profesyonel ikili görüşmeler, GÜMTOB (Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği)’a bağlı 16 otel, TÜRSAB Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu’na bağlı 8 acente, BUSAT (Bursa Sağlık Turizmi Derneği), BTM (Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi) ve BEBKA Bursa Yatırım Destek Ofisi tarafından yürütülmüştür.

Genel Sekreterimiz İsmail GERİM ve Vali Yardımcısı Yunus Fatih KADİROĞLU’nun bulunduğu standımızı, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, fuarın ilk günü Bursa standını ziyaret etmiş ve stantta yer alan katılımcı kurum ve kuruluşlar ile görüşmüştür. Fuarın ilk günü Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş da Bursa standını ziyaret ederken, fuarın üçüncü gününde Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman da standımızı ziyaret etmiştir.

Fuar boyunca, stantta yer alan Hacivat ve Karagöz karakterleri başta çocuklar olmak üzere ziyaretçilerin ilgisini çekti. İlçelerimizin yöresel tatları ziyaretçilere sunulurken, tanıtım materyalleri de ziyaretçilerle paylaşılmıştır.

2018-02-26T23:50:25+03:00 22 Şubat 2018|