Bursa Teknoloji OSB’de kamulaştırma başlıyor

Orta ve ileri teknoloji yatırımlarıyla Bursa’nın sanayideki dönüşümünü hızlandıracak olan Bursa Teknoloji OSB projesinde kamulaştırmalar başlıyor.

Orta ve ileri teknoloji yatırımlarıyla Bursa’nın sanayideki dönüşümünü hızlandıracak olan Bursa Teknoloji OSB projesinde kamulaştırmalar başlıyor. Bursa Valisi Karaloğlu, ‘Bursa’da hem sanayinin önünü açmak ve sanayinin dönüşümüne katkı sağlamak istiyoruz’ dedi ‘Teknoloji OSB’de kamulaştırma başlıyor’

Bursa’nın gelecek vizyonu ve kamu yatırımları üzerine açıklamalarda bulunan Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Teknoloji Organize Sanayi Bölgesi projesinde kamulaştırma sürecinin başladığı müjdesini verdi.

Yaşanan iki seçime rağmen geçen yıl kamu yatırımlarının hiç seçim olmamış gibi devam ettiğini kaydeden Karaloğlu, Bursa’ya planlanandan daha çok kaynak aktarıldığının altını çizdi.

Bursa’nın geleceğini etkileyecek İstanbul- Bursa-İzmir Otoyolu, Hızlı Tren Projesi, Şehir Hastanesi, Otomotiv Test Merkezi, Teknoloji OSB, BESOB Büyük Sanayi Sitesi gibi yüksek bütçeli 6 önemli kamu yatırımı bulunduğunu ifade eden Karaloğlu, İstanbul-Bursa- İzmir Otoyolu’na bugüne kadar 12,5 milyar lira harcandığını belirterek, “Her gün 4 milyon dolar harcıyoruz. Projenin toplam maliyeti 9 milyar dolar. Otoyolun Altınova ile Karsak Boğazı’ndaki İznik-Gemlik kavşağına kadar olan kısmını bu ay açıyoruz. Nisan ayında da İzmit Körfez Köprüsüyle beraber Karsak Boğazına kadar olan kısım açılacak” dedi.

Kaynak: Dünya

2016-01-12T10:17:18+02:00 12 Ocak 2016|