Bursalı Aegea Kasım’da Satışta

TOFAŞ Yönetim Kurulu Toplantısı için Bursa’ya gelen Fiat Chrysler Automobiles (FCA) CEO’su Sergio Marchionne ve Koç Holding ve Tofaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç, Aegea (Ege) adlı kompakt sedan otomobili birlikte test etti ve nihai üretim onayını verdi.

Bursalı Aegea Kasım’da satışta

1968 yılında Fiat Grubu ve Koç Holding arasında başlayan eşit hisseli iş ortaklığını taçlandıran Aegea adlı kompakt sedanın nihai üretim onayı, Bursa’da gerçekleşen Tofaş Yönetim Kurulu toplantısı sonrası alındı.

Tofaş’ın Yönetim Kurulu Toplantısı için Bursa’ya gelen Fiat Chrysler Automobiles CEO’su Sergio Marchionne, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç ile birlikte Fiat Aegea model ailesinin ilki olarak yollara çıkacak olan kompakt sedan otomobilin, Tofaş Fabrikası’nın test pistinde, son deneme sürüşünü gerçekleştirdi.

Tofaş’ı birlikte gezen ve Ar-Ge Merkezi’nde incelemelerde bulunan Sergio Marcihonne ile Mustafa V. Koç, Fiat Aegea projesinde görev alan Tofaş çalışanlarıyla da bir araya geldi. Mustafa V. Koç yapılan ziyaret ve test sürüşünden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Koç, emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür ederken, gelinen noktanın da gurur verici olduğunu ifade etti.

‘ÇOK İYİ BİR İŞ ÇIKARDINIZ’

FCA CEO’su Sergio Marchionne de, Fiat Aegea projesinde çalışan tüm Tofaş personelini kutlayarak “Çok iyi bir iş çıkardınız. Yeni kompakt sedan Tofaş’ın ürün geliştirme ve üretim alanlarında sahip olduğu yüksek yeteneklerinin bir sonucudur” dedi.

Fiat’ın İtalya’daki FCA Tasarım Merkezi’nde tasarlanan, Tofaş Ar-Ge ile birlikte Türkiye’de geliştirilen ve Bursa’da üretilecek yeni kompakt sedan modelin dünya ön gösterimi, ilk olarak İstanbul Autoshow’da gerçekleştirilmişti.

KASIM AYINDA SATIŞA SUNULUYOR

Toplantılarda ve ziyarette Sergio Marchionne ve Mustafa V. Koç’a eşlik eden FCA COO’su Alfredo Altavilla ise şunları söyledi:

“Kasım ayından itibaren Türkiye’den başlayarak kademeli olarak satışa sunulacak olan Aegea proje isimli yeni Fiat kompakt sedanın ilk aşamada EMEA Bölgesi’nde 40 ülkede satışa sunulması hedefleniyor. Bugün araç henüz yola çıkmadan Avrupa’da beklentilerin daha da arttığını görüyoruz. Mevcut gidişat gösteriyor ki, yeni modelin etki alanı daha da genişleyecek.”

Kaynak: DHA

2015-09-15T14:25:39+03:00 15 Eylül 2015|