Bursa’nın Değerleri Malezya’da Tanıtılacak

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), Bursa’yı tanıtmayı sürdürüyor.

BEBKA, son olarak Türkiye Cumhuriyeti Malezya Kuala Lumpur Büyükelçiliği Kültür Tanıtma Müşavirliği işbirliğiyle, Malezyalı yazılı, görsel ve sosyal medya temsilcisinden oluşan bir heyeti Bursa’da ağırladı.

Türkiye Cumhuriyeti Malezya Kuala Lumpur Büyükelçiliği Kültür Tanıtma Müşavirliği işbirliğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında Malezya’dan gelen heyet, 3 gün boyunca Bursa’nın çeşitli kültürel değerlerinde incelemelerde bulundu.

Bursa’yı Malezya halkına ve de özellikle kış turizmi destinasyonu olarak tanıtmak, Bursa’nın tarihi ve kültürel yönlerinin yanında gastronomisi ile de Malezya’da bilinirliğini artırıp, bu ülkeden gelen turist sayısını artırmaya yönelik olarak gerçekleştirilen ziyaretler dizisi Cumalıkızık’la başladı.

Uludağ’ın potansiyelini yerinde deneyimlediler
Malezya’nın seyahat ve yemek alanında yazılı, görsel ve sosyal medyasında yayın yapan gazete editörleri, blog yazarları, web yayıncıları ve sosyal medya temsilcilerinden oluşan heyet, daha sonra Uludağ’ın kış turizmi potansiyelini yerinde deneyimledi.

Heyet, Uludağ’ın yanında Bursa şehir merkezinde bulunan önemli tarihi mekânlardan Muradiye Külliyesi, Tophane, Kozahan, Ulu Cami ve Yeşil Cami gibi mekânları da ziyaret etti. Malezyalı ekip sahip oldukları internet siteleri, sosyal medya hesapları ve editörü oldukları gazetelerin turizm eklerinde yayımlanmak üzere gidilen mekânlarda fotoğraf ve film çekimlerinde bulundular.

Bursa mutfağının çeşitli örneklerini de deneme fırsatı bulan ekip, Bursa’yı gastronomi yönüyle de tanıtmak için görsel malzeme toplama fırsatı buldu.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu: “Sosyal Medya tanıtımda etkili bir araç” Her geçen gün daha da yaygın bir tanıtım aracı olarak kullanılmakta olan sosyal medya ve internet yayınlarıyla Bursa’nın, Uludağ kış turizminin ve Bursa mutfağının, Malezya’da tanıtılmasını amaçlayan gezi kapsamında heyet, BEBKA Yönetim Kurulu Başkanı Bursa Valisi Sayın Münir Karaloğlu’nu da ziyaret etti.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu:”Öncelikle Bursa’da olmanızdan dolayı duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Her şeyden önce biz Malezya’yı seviyoruz. Malezya ile aramızdaki mesafe uzak olsa da gönüllerimizin çok yakın olduğu bir ülke. Karşılıklı olarak turizm ilişkilerimizi geliştirmek istediğimiz bir ülke.

Bazı şehirler turizmde bir yönüyle öne çıkarlar ama Bursa’ya baktığınızda turizme dair tüm alanlarda öne çıkan bir şehirdir. Biz Bursa’yı bu anlamda dünyaya tüm yönleriyle tanıtmak istiyoruz. Son dönemde tanıtımda sosyal medyanın çok etkili olduğunu biliyoruz ve biz de sosyal medyayı şehrimizin tanıtımlarda aktif kullanıyoruz. Sizin ziyaretinizden sonra da Bursa’nın Malezya’da daha çok tanınacağını umut ediyoruz.” şeklinde konuştu.

BEBKA da ziyaret edildi
Son olarak, heyete Bursa’da ev sahipliği yapan BEBKA’yı ziyaret eden heyetle toplantıda Bursa Yatırım Destek Ofisi hazır bulundu ve Bursa Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Emine Arslan Pauli, Bursa’yı, Bursa turizmi ve gastronomisi ile BEBKA’yı tanıtan bir sunum yaptı.

Soru ve cevapların ve Bursa’nın tanıtımıyla ilgili temennilerin ardından heyet, ülkelerine dönmek üzere uğurlandı.

2016-01-25T16:46:46+02:00 25 Ocak 2016|