E-TİCARET İLE BÜYÜME PROGRAMI TAMAMLANDI

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından yürütülen “E-ticaret ile Büyüme Programı” başarı ile tamamlandı.

İki bölümden oluşan programın birinci başlığı “Geleceğin E-Ticaret Liderleri Yetişiyor” kapsamında ilimizin e-ticaret ve e-ihracat potansiyeline ulaşmasına katkı sunmak için 29 kişinin katılımı ile 72 saatlik uzmanlık eğitim programı gerçekleştirildi. Teorik eğitimi başarı ile tamamlayan gençler program kapsamında danışmanlık verilen kooperatifler ile eşleştirilerek uygulamalı olarak bilgilerini geliştirme imkânı buldu.

Eğitimin ikinci başlığı “Dijital Çağda Güçlenen Kooperatifler” kapsamında 10 üretici kooperatifinden toplam 17 temsilciye 36 saatlik e-ticaret eğitimi gerçekleştirildi. Kooperatiflere yönelik gerçekleştirilen eğitimler sonrasında, danışman firma yönetiminde ve uzmanlık eğitim programını başarıyla tamamlayan gençlerimizin desteği ile kooperatiflerimizin yerli ve yabancı e-ticaret platformları, sosyal medya ve internet siteleri aracılığı ile e-ticaret ve e-ihracata başlamaları sağlandı.

2024-01-08T12:03:01+03:00 8 Ocak 2024|