GÜNEY KORELİ SOSYAL MEDYA FENOMENLERİ BURSA’YA HAYRAN KALDILAR

Bursa Valiliği koordinasyonunda, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), Bursa Kültür, Turizm ve Tanıtma Birliği, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Güney Marmara Şubesi iş birliği ve THY destekleriyle düzenlenen program ile Güney Koreli sosyal medya fenomenleri ve blog yazarları Bursa’ya getirildi.

Uludağ, Ulucami, Panorama 1326 Müzesi, Hanlar Bölgesi, dünyada görülmesi gereken 30 kasaba arasında gösterilen Gölyazı, UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan Cumalıkızık Köyü ile UNESCO listesine alınması için çalışmalar yürütülen İznik gibi doğal ve tarihi turistik bölgelere ziyaretler gerçekleştiren influencerlar, bunun yanı sıra atlı okçuluk, sandal turu, yamaç paraşütü gibi aktivitelerle de eğlenceli dakikalar yaşadılar.

Güney Koreli sosyal medya fenomenleri ve blog yazarları ile bir akşam yemeğinde bir araya gelen ve Bursa’nın tarihi, kültürel ve ekonomik yapısı hakkında da bilgiler veren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş yemekte yaptığı konuşmada her ülkenin birbirleriyle farklı ilişkileri olduğunu ancak Türkiye ile Güney Kore arasındaki ilişkilerin özel olduğunu ifade etti. Başkan Aktaş, sözlerine şöyle devam etti: “İki ülkenin çok yakın olmamasına rağmen yıllar önce bizim atalarımız Güney Kore’nin bağımsızlık mücadelesi için asker gönderdi ve bu süreçte orada şehitlerimiz oldu. Seul Büyükelçimiz ile Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisinin bizzat Bursa’ya gelerek başlattıkları bu sürecin ülkelerimiz ve şehirlerimiz arasındaki ilişkiyi daha da kuvvetlendireceğine inanıyorum”

Bölgenin turizm potansiyelini harekete geçirmek için düzenlenen organizasyon için çeşitli ziyaretler gerçekleştiren Güney Koreli influencerlar, düzenlenen organizasyondan memnun olduklarını ve Bursa’yı ülkelerinde en iyi şekilde tanıtacaklarını söylediler. Kentin kültürünün, tarihinin, doğasının ve mutfak lezzetlerinin anlatıldığı, bütün güzelliklerinin yansıtıldığı ziyaretlerin ardından, Güney Koreli fenomenler dünya turizminde marka şehir olma yolunda ilerleyen Bursa’ya tam not verdi.

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Genel Sekreterliği’nden yapılan açıklamada; Güney Kore’ye yönelik turizm çalışmalarının illerdeki paydaşlarla iş birliği içerisinde devam edeceği, bu kapsamda önümüzdeki aylarda Güney Koreli seyahat acentalarına yönelik olarak tanıtım organizasyonu düzenleneceği belirtildi.

2019-09-09T10:50:02+03:00 9 Eylül 2019|