İSLAM İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATI ULUSLARARASI ÖĞRENCİ STAJ PROGRAMI 3 İLDE TANITILDI…

Türkiye ve İslam İşbirliği Teşkilatı üye ülkeleri arasında gerçekleşen bir öğrenci staj hareketliliği olan OIC Intern Uluslararası Öğrenci Staj Programı Bursa, Eskişehir ve Bilecik’te BEBKA koordinasyonunda düzenlenen toplantılarla tanıtıldı.

İslam İşbirliği Teşkilatı’na (İİT) bağlı İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar ve Eğitim Merkezi (SESRIC), Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı (YTB), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Ensar Vakfı’nın ortaklığıyla yürütülen OIC Intern Uluslararası Staj Programı’nın daha geniş kitlelere duyurulması adına düzenlenen tanıtım toplantıları BEBKA koordinasyonunda düzenlendi.

Program gençlere ülke dışında staj yapma imkanı sağlıyor

Toplantılarda, İslam İşbirliği Teşkilatı’na üye ülkelerdeki gençlere yönelik yürütülen programda gençlerin kendi ülkeleri dışındaki işletme ve kurumlarda staj imkanları ele alındı.  OIC Intern Uluslararası Staj Ofisi Sorumlusu Betül Olcay ve Öğrenci İşleri Sorumlusu Şule Gür tarafından verilen bilgilerde, programın amacı, hedef kitlesi, kriterleri, aşamaları, başvuru ve mülakat sürecine dair bilgilendirme yapıldı.

“Öğrencilere dil becerileri, liderlik, girişimcilik eğitimleri verilecek”

Programın, öğrencilere nitelikli işyerlerinde staj yaparak kurum kültürü edinmelerine ve mesleki ağlar kurmalarına imkân verdiğini hatırlatan OIC Intern Uluslararası Staj Ofisi Sorumlusu Betül Olcay, “Bu sadece bir staj programı değil. Öğrencilere verilecek çeşitli eğitimlerle dil becerileri, liderlik, girişimcilik ve iletişim becerileri kazandırmayı da amaçlıyoruz. Mülakatlar sonrasında programı almaya hak kazanan öğrenciler, OIC Intern Ofisi tarafından belirli kurumlara 30 – 90 gün arasında stajyer olarak yerleştirilecekler” diye konuştu.

Programa başvuru kriterleri açıklandı

Programa başvuru kriterlerinden de bahseden Olcay, şunları söyledi: “Türkiye’de öğrenime devam eden uluslararası öğrenciler, lisans 3 üncü veya 4 üncü sınıf, yüksek lisans ya da doktora eğitimine devam eden uluslararası öğrenciler, en az orta seviyede Türkçe ve İngilizce bilen, ilaveten en az orta seviyede Arapça veya Fransızca bilen, kendini geliştirmek isteyen ve kariyer fırsatlarına açık olan, 30 yaşını doldurmamış adaylar OIC Intern Uluslararası Staj Programı kapsamında öncelikli olarak değerlendirilecektir.”

2019-05-14T11:32:28+03:00 14 Mayıs 2019|