Türk Girişimcilere Birleşik Krallığın Kapıları Açılıyor

Girişimciler Birleşik Krallık’ta düzenlenecek özel program ile yatırım ve iş ekosistemi ile tanışma şansı elde edecek.

Girişim Fabrikası öncülüğünde düzenlenecek Scale-Up yarışmasını kazanan girişimciler Birleşik Krallık’ta düzenlenecek özel program ile yatırım ve iş ekosistemi ile tanışma şansı elde edecek. Türk girişimcilere Birleşik Krallığın kapıları açılıyor.

İş geliştirme ve hızlandırma programı olan Girişim Fabrikası, Birleşik Krallık’la önemli bir işbirliğine gitti.Girişim Fabrikası öncülüğünde Scale-Up yarışması düzenlenecek.

Söz konusu yarışma, şirketini Birleşik Krallık’ta büyütmek isteyen girişimciler için tasarlandı. Kazanan girişimciler Birleşik Krallık’ta düzenlenecek özel program ile yatırım ve iş ekosistemi ile tanışma şansı elde edecek.

Birleşik Krallık’ın Türkiye ile sağlık, eğitim ve enerji gibi pek çok farklı sektörde ticaret ve yatırım ilişkilerini geliştirmek amacıyla Mart 2013’ten bu yana sürdürdüğü GREAT kampanyası, Türk şirketlere yeni ufuklar açmaya devam ediyor.

Kampanya kapsamında geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen GREAT Start-up yarışmasında elde edilen başarının ardından bu yıl düzenlenen GREAT Scale-up yarışması, kazanan şirketlerin Birleşik Krallık’ta işlerini büyütmelerini ve uluslararası bir ağa dâhil olmalarını sağlamanın yanı sıra girişimci bir ekosistem ile bağlantı kurmalarına yardımcı olacak.

Kazananlar için Birleşik Krallık’ta özel bir işletme programı hazırlanacak. Londra’ya üç günlük bir iş seyahati yapacak olan girişimcilere alanlarında uzman muhasebeciler ve avukatlar aracılığı ile Birleşik Krallık’ta işletme kurma, çalışma vizesi ve vergi konularında danışmanlık hizmetleri sağlanacak. Yakın zamanda Londra’da kurulan Türk şirketlerle görüşmelerin ayarlanmasının yanı sıra Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Ajansı’nın (UKTI) sunduğu fırsatlar ile ilgili bilgi verilecek. Kazanan şirketler, Birleşik Krallık girişim sermayeleri ve girişimcilik ekosisteminde yer alma fırsatı bulacak.

Son başvuru tarihinin 24 Ocak 2016 olduğu yarışma ile ilgili başvuru ve detaylara:

www.gov.uk/guidance/great-startup-turkey adresinden ulaşılabiliyor.

Kaynak: Dünya

2015-12-11T14:37:14+02:00 11 Aralık 2015|