Uludağ Snowboard Şenliği

Snowboard Şenliği!

Bursa’da bir ilk!

Bursa Valiliği ve BEBKA işbirliğinde 4-10 Şubat tarihleri arasında Uludağ’da Snowboard şenliği düzenlenecek. Bu yıl ilk defa özel olarak Uludağ’da rampalar hazırlanacak, snowboard pistleri Avrupa standartlarına yükseltilecek.

Snowboardın yeni adresi Uludağ

Bursa Valiliği Kültür Turizm Tanıtma Birliği ve BEBKA Kalkınma Ajansı işbirliği ile 4-10 Şubat tarihleri arasında Uludağ’da Snowbord şenliği düzenlenecek. Bu yıl ilk defa özel olarak Uludağ’da rampalar hazırlanacak, Snowboard pistleri Avrupa standartlarında olacak. Engelli sporcular içinde özel pistin hazırlanacağı Uludağ’da 3 gün boyunca farklı gruplarda müsabakalar devam edecek.

Bursa Valiliği Turizm Tanıtma Birliği ve BEBKA Kalkınma Ajansı işbirliği ile 4-10 Şubat tarihleri arasında Uludağ’daki Snowboard Şenliği hakkında bilgi veren Q-Parks Türkiye Temsilcisi Levent İyici, Qparks ile freestyle kış sporlarının Türkiye’deki yeni adresinin Uludağ olacağını söyledi. Freestyle kitlesinin çok yakından tanıdığı Avrupa’nın en iyi Snowpark firması olan QPARKS, 2015 kış sezonunda Metrikparks farkıyla 17 Ocak-1 Mart arasında Uludağ 2. Bölgede, Kırkgözler pistinde yerini alacak. Avusturya’dan gelecek olan profesyonel ekipler, 6 haftalık süre boyunca düzenlenecek çeşitli etkinlikler ile Uludağ’a gelenlere unutulmaz bir kış sezonu yaşatacak.

Qpark Uludağ Snowpark’ın başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar herkesin kayıp eğleneceği bir mekân olacağını ifade eden Q-Parks Türkiye Temsilcisi Levent İyici, Snowpark’a izlemeye gelenleri ise heyecan dolu anların beklediğini söyledi. Türkiye’de Freestyle henüz olması gerektiği seviyeye ulaşmadığını belirten İyici, ‘Amatör fotoğrafçılık ve amatör film yapımcılarının da ilgisini çekeceğini düşündüğümüz ödüllü fotoğraf ve video yarışmamız olacak. Bunun yanında her hafta sonu profesyonel fotoğrafçımız ile çekeceğimiz, belirli saatler arasında Snowpark’ta kayanların fotoğraflarını sayfamızdan ücretsiz paylaşacağız. Türkiye’nin ilk slopestyle yarışının da yer alacağı pro haftası etkinliğimizde 4 Pro-snowboardcı ile Qparks’ın foto film ekibi 1 hafta boyunca Uludağ’da bizlerle birlikte olacak. Limitli sayıda kişiye ProSnowboardcılar tarafından ücretsiz eğitimin de yer alacak. Pro-snowboardcılarm jüri olarak yer alacağı Slopestyle yarışta, katılımcı sayısına göre kategorilerin belirleneceği ve para ödülü ile çeşitli hediyelerin de yer alacağı günün tüm detaylarını internet sitemizden duyuracağız” dedi.

2015-01-20T12:26:01+02:00 20 Ocak 2015|